SGS Elektronik; LG markasının servisliğini yapmaktadır. LG marka televizyonunuz bozulduysa kaliteli profesyonel servisiniz hizmetinizde.

İnternette tehlikeye karşı eğlenceli uyarı sistemi

Deutsche Welle’nin haberine göre, Facebook ya da Almanya’da öğrencilerin kullandığı SchülerVZ gibi sosyal paylaşım sitelerinin yaygınlaşmasıyla kimliklerini ortaya koyan pek çok insan sorunlarla karşılaşıyor.

İletişim Pedagojisi Araştırmaları Derneği Süd-West’in bir çalışmasına göre 12 ve 19 yaşları arasında her dört gençten biri, bu tür sorunlarla karşılaşıyor. Ancak çoğu zaman bu sorunlarla nasıl mücadele edileceği bilinmiyor.

Başlatılan bu kampanyayla, kullanıcılar eğlenerek tehlikelere karşı uyarılmış oluyor. Gençler, eğlenceli işaret ve seslerle tehlikelere karşı uyarılıyor. İşaretleri tıklayan kişiler, dünyada ne tür tehlikelerle karşılaşabileceklerini görüyor. Örneğin, “şeytan”, yani bilgisayardaki uyarıcı ses devreye girerek, “Sen internette bir şey anlatırken aslında herkesin okuduğunu biliyor musun? İnternetine dikkat et” uyarısında bulunuyor. LG Servisi ?

Kaynak: ntvmsnbc.com